Czym są nakłuwacze jednorazowe?

2020-07-21

Nakłuwacze jednorazowe są bardzo bezpiecznymi urządzeniami, które służą nam do pobierania próbek tak zwanej kapilarnej krwi. Zależnie od danego typu lancetu są przeznaczone do użytku pracowników należących do służby zdrowia lub też niewykwalifikowanych użytkowników.

Właściwości nakłuwaczy

Otóż, nakłuwacze jednorazowe https://lines.com.pl/kategoria-produktu/dzial-medyczny/iniekcje/nakluwacze/ są częścią integralną programów, które zapobiegają zranieniom narzędziami ostrymi w przychodniach, szpitalach oraz gabinetach lekarskich. Musimy także wymienić wszystkie miejsca, w których pacjenci oraz personel medyczny powinien się czuć bezpiecznie. Stosowanie nakłuwaczy jednorazowych pozwala nam na zminimalizowanie zranień igłami oraz także zapobiega zakażeniom.

Na pewno nakłuwacze jednorazowe są bezpieczne, wygodne oraz łatwe w użyciu. Musimy wiedzieć, że wszystkie igły są sterylizowane oraz zabezpieczone nasadką. Dzięki swojej zamkniętej obudowie igła pozostaje ukryta przed oraz także po użyciu. Dezaktywujący mechanizm zapobiega użyciu ponownemu urządzenia. Jednak na pewno dla wielu osób ważna jest sama wspomniana już łatwość w użyciu. Prosta obsługa oraz dwustopniowa intuicyjna aktywacja, która nie wymaga od nas ładowania wcześniejszego, zarówno jeśli chodzi o aktywację przy użyciu danego przycisku, jak i także aktywacji przy kontakcie. Mamy do czynienia również z łatwo zdejmowalną nasadką ochronną.

Jak widzimy na powyższym nakłuwacze jednorazowe zaskoczyły nas pozytywnie. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Na pewno personel medyczny nie ma żadnego problemu z obsługą nakłuwaczy. Nie mogą także o nich powiedzieć złego słowa.