Opiekowanie się seniorem. Na czym polega?

2020-09-01

Najczęściej seniorami opiekują się kobiety. Tak z pewnością wygląda opieka seniora http://prosperum-care.pl w Polsce. Możemy także znaleźć wiele ogłoszeń o pracę, które dotyczą opiekowania się osobami starszymi i schorowanymi w Niemczech.Czym jest praca, która polega na opiekowaniu się osobami starszymi?


Jest to na pewno ciężka praca. Może ona stanowić spore obciążenie fizyczne oraz psychiczne. W takiej sytuacji często możemy mówić o wypaleniu opiekunów osób starszych. Niestety często do tego dochodzi, więc osoby, które chcą pracować w opiece nad starszymi osobami, powinny z tego zdawać sobie sprawę.Opieka nad osobami starszymi. Jak uniknąć wypalenia?


Problem ten najczęściej dotyczy osób, które opieką nad seniorem zajmują się w pojedynkę. Wtedy nie ma odpowiedniego i regularnego wsparcia z zewnątrz. Wtedy też opiekunowie uważają, że nie potrzebują pomocy od innych osób. Twierdzą, że w pojedynkę lepiej sobie poradzą z opiekowaniem się osobą starszą. Często już po kilku miesiącach opiekowania się osobą starszą oraz schorowaną dochodzi do efektu wypalenia. Powinniśmy mieć tego świadomość.