Umieszczanie rzeźb, a decyzja o nawozach ekologicznych

2020-08-03

Wiktoriańskie wykończenie to specjalnie wypalana glina lub elementy z terakoty, które można przykleić do podłoża. Wyglądają dobrze, ale trawnik trzeba też przycinać ręcznie, ponieważ trawnik będzie znacznie wyższy niż jego poziom. Nadają się do ogrodów wiejskich lub warzywnych.


Ogrody wiejskie, a nawozy ekologiczne https://gardenstart.pl/pol_m_Nawozy_Do-uprawy-ekologicznej-175.html

Drewniane palisady są chyba najczęściej spotykaną formą wykończenia brzegów trawnika. Nie wytrzymają w ogrodzie zbyt długo, gdyż drewno w ziemi szybko gnije i rozpada się. Przyznam, że nie przepadam za takim wykończeniem, utrudnia koszenie i nie wygląda ładnie po pewnym czasie także w nakierowaniu na nawozy ekologiczne.


Kamyczki nadają się do ogrodów skalnych, ale skalniaki zanikają w naszych ogrodach, ponieważ ich popularność spada. Kamienie również utrudniają przycinanie, ale przynajmniej są trwałe. Wiele osób ma to na względzie stawiając na najlepsze nawozy ekologiczne.


Akcesoria w ogrodzie są prawie tak samo ważne jak rośliny. Możemy je umieścić na linii wzroku lub w ukrytych miejscach, jeśli trafimy na nie przypadkowo, przyniosą wiele niespodzianek i staną się głównym elementem pracy. Pamiętajmy jednak, że architektura, roślinność, rzeźby i dodatki powinny być wkomponowane w harmonijną całość. Nie należy także zapominać o najdoskonalszych nawozach ekologicznych.


Rzeźby ustawiamy w centrum ogrodu, na skrzyżowaniu dróg, wnęk i na końcu osi wzroku, tak aby oddzielały przestrzeń lub zatrzymywały linię wzroku. Rzeźby można powtarzać, aby stworzyć rytm w ogrodzie. Możesz umieścić dwa identyczne obiekty na przeciwnych końcach ścieżki. Umieść dużą rzeźbę na końcu ścieżki, aby przyciągnąć odwiedzających do tego miejsca i stworzyć centralny punkt. Możesz również podkreślić rzeźbę miękkim oświetleniem.